TÜBİTAK Ödülleri Alan KÜ Öğretim Üyeleri

 

1973
Attila Aşkar TÜBİTAK TEŞVİK (Matematik)
1982
Tekin Dereli TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
Burak Erman TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
1983
Ersin Yurtsever TÜBİTAK TEŞVİK (Kimya)
1990
Süleyman Özekici TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
1991
Burak Erman TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)
1993
Attila Aşkar TÜBİTAK BİLİM (Matematik)
1994
İrşadi Aksun TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
1995
Ali Ülger TÜBİTAK BİLİM (Matematik)
1996
Tekin Dereli TÜBİTAK BİLİM (Fizik)
1998
Alphan Sennaroğlu TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
1999
A.Levent Demirel TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
2003
İskender Yılgör TÜBİTAK BİLİM (Kimya)
Yaman Arkun TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)
2004
Murat Tekalp TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)
2005
İsmail Lazoğlu TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
Serpil Sayın TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
2006
Burak Özbağcı TÜBİTAK – TWAS*2 TEŞVİK ÖDÜLÜ (Matematik)
Metin Türkay TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)
2007
Ali Mustafazade TÜBİTAK BİLİM (Matematiksel Fizik)
Alper Demir TÜBİTAK TEŞVİK (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)
İrşadi Aksun TÜBİTAK BİLİM (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)
Özgür Müstecaplıoğlu TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
2008
Alper Kiraz TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
Selva Demiralp Cuda TÜBİTAK TEŞVİK (Ekonomi)
2009
Fikri Karaesmen TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)
Hakan Ürey TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)
Özlem Keskin TÜBİTAK TWAS – TEŞVİK
Tolga Etgü TÜBİTAK TEŞVİK (Temel Bilimler)
2010
Alper Erdoğan TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)
Caner Bakır TÜBİTAK TEŞVİK (Sosyal Bilimler)
Metin Muradoğlu TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)
Umran İnan TÜBİTAK ÖZEL (Mühendislik Bilimleri)
2011
Çiğdem Kağıtçıbaşı TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)
Kaan Güven TÜBİTAK TWAS – TEŞVİK
2012
Özlem Keskin Özkaya TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik)
Ş.Ziya Öniş TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)
Menderes Işkın TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)
2013
Alphan Sennaroğlu TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik)
Seda Keskin Avcı TÜBİTAK TEŞVİK (Kimya Biyoloji Mühendisliği)
2014
Zeynep Aycan TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)
Özgür Barış Akan TÜBİTAK TEŞVİK (Elektrik Elektronik Mühendisliği)
Bahar Rumelili TÜBİTAK TEŞVİK (Uluslararası İlişkiler)
Fuat Balcı TÜBİTAK TEŞVİK (Psikoloji)
Mehmet Kanbay TÜBİTAK TEŞVİK (Tıp)
2016
İlke Öztekin Gillam TÜBİTAK TEŞVİK (Sosyal Bilimler)
2017
Sumru Altuğ TÜBİTAK BİLİM (Ekonomi)
Reşat Bayer TÜBİTAK TEŞVİK (Uluslararası İlişkiler)
Seda Ertaç Güler TÜBİTAK TEŞVİK (İktisadi ve İdari Bilimler)
Önder Metin TÜBİTAK TEŞVİK (Kimya)
2018
Sedat Nizamoğlu TÜBİTAK TEŞVİK (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)
2019
Alper Uzun TÜBİTAK TEŞVİK (Kimya Biyoloji Mühendisliği)
Nurhan Özlü Sıcakkan TÜBİTAK TEŞVİK (Moleküler Biyoloji ve Genetik)
F. Nükhet Harmancıoğlu Gür TÜBİTAK TEŞVİK (İktisadi ve İdari Bilimler)
Şener Aktürk TÜBİTAK TEŞVİK (Siyasi Bilimler)