Koç Üniversitesi Yaz Araştırma Programı

2021 Başvuruları Açıldı!

Koç Üniversitesi  Yaz Araştırma Programı  lise öğrencilerine ve lisans öğrencilerine yönelik olmak üzere iki  bölümden oluşmaktadır.

Lisans  Programı; araştırma  becerilerini geliştirmek isteyen, yüksek  lisans veya doktora yapmayı planlayan, motivasyonu  yüksek, farklı  üniversitelerin  lisans  öğrencilerine  yöneliktir. Bu program, lisans öğrencilerine araştırma  tecrübesi kazandırararak, lisansüstü eğitimi veya profesyonel  araştırma kariyeri seçiminde kendilerine yardımcı olur.

Lise  Programı  ise; lise öğrencilerinin üniversite yaşamına dair bir gözlem yapması, okumak istediği lisans programı hakkında bilgi sahibi olması ve akademik bir araştırmanın nasıl ilerlediğini öğrenmesi için idealdir. Bu program,  araştırmaya ağırlık veren  üniversitelerde yükseköğrenim  yapmayı planlayan, araştırma  teknikleri ile ilgili becerilerini  geliştirmek  isteyen,  motivasyonu yüksek lise öğrencileri içindir.

Yaz Araştırma Programımız uluslararası öğrenciler de dahil olmak   üzere,  tüm lise ve lisans öğrencilerine açıktır.

2021 Yaz Araştırma Programımız pandemi nedeniyle online olarak, 28 Haziran – 20 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olup, başvuru sistemi açılmıştır.

Sorularınızı vprd@ku.edu.tr mail adresine iletmenizi rica ederiz.

Detaylar için lütfen aşağıdaki görsellere tıklayınız.