TÜBA/TÜBİTAK Ödülleri Alan KÜ Öğretim Üyeleri

 

1973

Attila Aşkar

TÜBİTAK TEŞVİK (Matematik)

1982

Tekin Dereli

TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)

Burak Erman

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

1983

Ersin Yurtsever

TÜBİTAK TEŞVİK (Kimya)

1990

Süleyman Özekici

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

1991

Burak Erman

TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)

1993

Attila Aşkar

TÜBİTAK BİLİM (Matematik)

1994

İrşadi Aksun

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

1995

Ali Ülger

TÜBİTAK BİLİM (Matematik)

1996

Tekin Dereli

TÜBİTAK BİLİM (Fizik)

1998

Alphan Sennaroğlu

TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)

1999

A.Levent Demirel

TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)

2001

Ali Mostafazadeh

TÜBA -GEBİP*1 (Matematik-Fizik)

Alphan Sennaroğlu

TÜBA -GEBİP*1 (Lazer Optik-Fizik)

Aylin Küntay

TÜBA -GEBİP*1 (Psikoloji)

Zeynep Aycan

TÜBA TEŞVİK (Psikoloji)

A.Levent Demirel

TÜBA -GEBİP*1 (Kimya)

2003

İskender Yılgör

TÜBİTAK BİLİM (Kimya)

Yaman Arkun

TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)

Zeynep Aycan

TÜBA -GEBİP*1 Bursiyer (Psikoloji)

Alper Demir

TÜBA -GEBİP*1 Bursiyer (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

Burak Özbağcı

TÜBA -GEBİP*1 Bursiyer (Matematik)

Kamil Yılmaz

TÜBA TEŞVİK (Ekonomi)

2004

Murat Tekalp

TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik Bilimleri)

Özgür Müstecaplıoğlu

TÜBA -GEBİP*1 Bursiyer (Fizik)

2005

Barış Tan

TÜBA GEBİP*1 (İşletme)

İsmail Lazoğlu

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

Serpil Sayın

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

Tolga Etgü

TÜBA GEBİP*1 (Matematik)

2006

 

İbrahim Halil Kavaklı

TÜBA GEBİP*1 (Genetik ve Hücre Biyolojisi)

Z. Özlem Keskin

TÜBA GEBİP*1 (Kimya Mühendisliği)

Alper Kiraz

TÜBA GEBİP*1 (Fizik)

Selda Küçükçiftçi

TÜBA GEBİP (Matematik)

Zeynep Aksin

TÜBA TEŞVİK (İşletme)

Burak Özbağcı

TÜBİTAK - TWAS*2 TEŞVİK ÖDÜLÜ (Matematik)

Metin Türkay

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik)

2007

 

Hakan Ürey

TÜBA GEBİP*1 (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

Fikri Karaesmen

TÜBA GEBİP*1 (Endüstri Mühendisliği)

Ali Mustafazade

TÜBİTAK BİLİM (Matematiksel Fizik)

Alper Demir

TÜBİTAK TEŞVİK (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

İrşadi Aksun

TÜBİTAK BİLİM (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

Özgür Müstecaplıoğlu

TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik)

2008

 

Alper Erdoğan

TÜBA GEBİP*1 (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

Alper Kiraz 

TÜBİTAK TEŞVİK (Fizik) 

Emre Alkan

TÜBA GEBİP*1 (Matematik)

Selva Demiralp Cuda

TÜBA GEBİP*1 (Ekonomi)

Selva Demiralp Cuda

TÜBİTAK TEŞVİK (Ekonomi) 

Serdar Taşıran

TÜBA GEBİP*1 (Bilgisayar Mühendisliği)

Şuhnaz Yılmaz

TÜBA GEBİP*1 (Uluslararası İlişkiler)

2009

 

Bahar Rumelili

TÜBA GEBİP*1 (Uluslararası İlişkiler)

Barış Coşkunüzer

TÜBA GEBİP*1 (Matematik)

Erdem Alaca

TÜBA GEBİP*1 (Makine Mühendisliği)

Fikri Karaesmen

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)

Hakan Ürey

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)

Metin Muradoğlu

TÜBA GEBİP*1 (Makine Mühendisliği)

Özlem Keskin

TÜBİTAK TWAS - TEŞVİK

Tolga Etgü

TÜBİTAK TEŞVİK (Temel Bilimler)

2010

 

Alper Erdoğan

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)

Caner Bakır

TÜBİTAK TEŞVİK (Sosyal Bilimler) 

Demircan Canadinç

TÜBA GEBİP*1 (Makine Mühendisliği)

Erhan Artuç

TÜBA GEBİP*1 (Ekonomi)

Metin Muradoğlu

TÜBİTAK TEŞVİK (Mühendislik Bilimleri)

Serdar Kozat

TÜBA GEBİP*1 (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği)

Tarcan Kumkale

TÜBA GEBİP*1 (Psikoloji)

Umran İnan

TÜBİTAK ÖZEL (Mühendislik Bilimleri)

2011

 

Lemi Baruh

TÜBA GEBİP*1 (Media ve Görsel Sanatlar)

Menderes Işkın

TÜBA GEBİP*1 (Fizik)

Sinan Ünver

TÜBA GEBİP*1 (Matematik)

Emre Alper Yıldırım

TÜBA GEBİP*1 (Endüstri Mühendisliği)

Çiğdem Kağıtçıbaşı

TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)

Kaan Güven

TÜBİTAK TWAS - TEŞVİK

2012

 

Özlem Keskin Özkaya

TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik)

Ş.Ziya Öniş

TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)

Menderes Işkın

TÜBİTAK TEŞVİK  

Gülayşe İnce Dunn

TÜBA GEBİP*1 (Temel Bilimler)

Kazım Büyükboduk

TÜBA GEBİP*1 (Temel Bilimler)

Mehmet Sayar

TÜBA GEBİP*1 (Mühendislik)

Nurhan Özlü

TÜBA GEBİP*1 (Moleküler Biyoloji ve Genetik)

Özgür Birer

TÜBA GEBİP*1 (Temel Bilimler)

Reşat Bayer

TÜBA GEBİP*1 (Siyasal Bilimler)

Seda Ertaç

TÜBA GEBİP*1 (Ekonomi)

Seda Keskin Avcı

TÜBA GEBİP*1 (Mühendislik)

Tevfik Metin Sezgin

TÜBA GEBİP*1 (Mühendislik)

2013

 

Alphan Sennaroğlu

TÜBİTAK BİLİM (Mühendislik)

 

Seda Keskin Avcı

TÜBİTAK TEŞVİK

2014

 

Zeynep Aycan

TÜBİTAK BİLİM (Sosyal Bilimler)

Özgür Barış Akan

TÜBİTAK TEŞVİK

Bahar Rumelili

TÜBİTAK TEŞVİK

Fuat Balcı

TÜBİTAK TEŞVİK

Mehmet Kanbay

TÜBİTAK TEŞVİK

2015

 

Fuat Balcı

TÜBA GEBİP*1 

Belgin Şan Akça

TÜBA GEBİP*1 

Sinem Çöleri Ergen

TÜBA GEBİP*1 

Tamer Önder

TÜBA GEBİP*1

Sedat Nizamoğlu

TÜBA GEBİP*1

2016

 
İlke Öztekin Gillam

TÜBİTAK TEŞVİK (Sosyal Bilimler)

Şener Aktürk

TÜBA GEBİP*1 (Uluslararası İlişkiler)

Cory David Dunn

TÜBA GEBİP*1 (Moleküler Biyoloji ve Genetik)

İlke Öztekin Gillam

TÜBA GEBİP*1 (Psikoloji)

Mehmet Gönen

TÜBA GEBİP*1 (Endüstri Mühendisliği)

Elif Nur Fırat Karalar

TÜBA GEBİP*1 (Moleküler Biyoloji ve Genetik)

Sarp Kaya

TÜBA GEBİP*1 (Kimya)

Nathan Lack

TÜBA GEBİP*1 (Farmakoloji)

Alper Uzun

TÜBA GEBİP*1 (Kimya ve Biyoloji Mühendisliği)