TÜBİTAK/TÜBA Award Recipients

 

1973

Attila Aşkar

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Mathematics)

1982

Tekin Dereli

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)

Burak Erman

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

1983

Ersin Yurtsever

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Chemistry)

1990

Süleyman Özekici

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

1991

Burak Erman

TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)

1993

Attila Aşkar

TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATICS)

1994

İrşadi Aksun

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

1995

Ali Ülger

TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATICS)

1996

Tekin Dereli

TÜBİTAK SCIENCE (PHYSICS)

1998

Alphan Sennaroğlu

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT(PHYSICS)

1999

A.Levent Demirel

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (PHYSICS)

2001

Ali Mostafazadeh

TÜBA-GEBİP*1 (Mathematics-Physics)

Alphan Sennaroğlu

TÜBA-GEBİP*1 (Laser Optics-Physics)

Aylin Küntay

TÜBA-GEBİP*1 (Psychology)

Zeynep Aycan

TÜBA ENCOURAGEMENT (Psychology)

A.Levent Demirel

TÜBA-GEBİP*1 (Chemistry)

2003

İskender Yılgör

TÜBİTAK SCIENCE (CHEMISTRY)

Yaman Arkun

TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)

Zeynep Aycan

TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Psychology)

Alper Demir

TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Electrical and Electronics Engeering)

Burak Özbağcı

TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Mathematics)

Kamil Yılmaz

TÜBA ENCOURAGEMENT (Economics)

2004

Murat Tekalp

TÜBİTAK SCIENCE (ENGINEERING SCIENCES)

Özgür Müstecaplıoğlu

TÜBA-GEBİP*1 Fellow (Physics)

2005

Barış Tan

TÜBA GEBİP*1 (BUSINESS ADMINISTRATION)

İsmail Lazoğlu

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (ENGINEERING)

Serpil Sayın

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (ENGINEERING)

Tolga Etgü

TÜBİTAK GEBİP*1 (MATHEMATHICS)

2006

 

İbrahim Halil Kavaklı

TÜBA GEBİP*1 (Genetics and Cell Biology)

Z. Özlem Keskin

TÜBA GEBİP*1 (Chemical Engineering)

Alper Kiraz

TÜBA GEBİP*1 (Physics)

Selda Küçükçiftçi

TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)

Zeynep Aksin Karaesmen

TÜBA ENCOURAGEMENT (Business Administration)

Burak Özbağcı

TÜBİTAK-TWAS*2 ENCOURAGEMENT AWARD (Mathematics)

Metin Türkay 

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

2007

 

Hakan Ürey

 TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)

Fikri Karaesmen

 TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)

Ali Mostafazadeh

 TÜBİTAK SCIENCE (MATHEMATHICAL PHYSICS)

Alper Demir

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Electrical and Electronics Engineering)

İrşadi Aksun

 TÜBİTAK SCIENCE (ELECTRICAL AND ELECTRONICS ENGINEERING)

Özgür Müstecaplıoğlu 

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)

2008

 

Alper Erdoğan

 TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)

Alper Kiraz 

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Physics)

Emre Alkan

 TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)

Selva Demiralp Cuda

 TÜBA GEBİP*1 (Economics)

Selva Demiralp Cuda

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Economics)

Serdar Taşıran

 TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)

Şuhnaz Yılmaz

 TÜBA GEBİP*1 (International Relations)

2009

 

Bahar Rumelili

 TÜBA GEBİP*1 (International Relations)

Barış Coşkunüzer

 TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)

Erdem Alaca

 TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)

Fikri Karaesmen

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

Hakan Ürey

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering)

Metin Muradoğlu

 TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)

Özlem Keskin

 TÜBİTAK-TWAS*2 ENCOURAGEMENT

Tolga Etgü

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Sciences)

2010

 

Alper Erdoğan

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering Sciences)

Caner Bakır

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Social Sciences)

Demircan Canadinç

 TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)

Erhan Artuç

 TÜBA GEBİP*1 (Economics)

Metin Muradoğlu

 TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Engineering Sciences)

Serdar Kozat

 TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronics Engineering)

Tarcan Kumkale

 TÜBA GEBİP*1 (Psychology)

Umran İnan

 TÜBİTAK SPECIAL (Engineering Sciences)

2011

 

Lemi Baruh

TÜBA GEBİP*1 (Media and Visual Arts)

Menderes Işkın

TÜBA GEBİP*1 (Physics)

Sinan Ünver

TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)

Emre Alper Yıldırım

TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)

Çiğdem Kağıtçıbaşı

TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)

Kaan Güven

TÜBİTAK TWAS ENCOURAGEMENT

2012

 

Özlem Keskin Özkaya

TÜBİTAK SCIENCE (Engineering)

Ş.Ziya Öniş

TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)

Menderes Işkın

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

Gülayşe İnce Dunn

TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)

Kazım Büyükboduk

TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)

Mehmet Sayar

TÜBA GEBİP*1 (Engineering)

Nurhan Özlü

TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)

Özgür Birer

TÜBA GEBİP*1 (Basic Sciences)

Reşat Bayer

TÜBA GEBİP*1 (Political Sciences)

Seda Ertaç

TÜBA GEBİP*1 (Economics)

Seda Keskin Avcı

TÜBA GEBİP*1 (Engineering)

Tevfik Metin Sezgin

TÜBA GEBİP*1 (Engineering)

2013

 

Alphan Sennaroğlu

TÜBİTAK SCIENCE (Engineering)

Seda Keskin Avcı

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

2014

 

Zeynep Aycan

TÜBİTAK SCIENCE (Social Sciences)

Özgür Barış Akan

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

Bahar Rumelili

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

Fuat Balcı

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

Mehmet Kanbay

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT

2015

 

Fuat Balcı

TÜBA GEBİP*1 

Belgin Şan Akça

TÜBA GEBİP*1 

Sinem Çöleri Ergen

TÜBA GEBİP*1 

Tamer Önder

TÜBA GEBİP*1 

Sedat Nizamoğlu

TÜBA GEBİP*1 

2016

 
İlke Öztekin Gillam

TÜBİTAK ENCOURAGEMENT (Social Sciences)

Şener Aktürk

TÜBA GEBİP*1 (International Relations)

Cory David Dunn

TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)

İlke Öztekin Gillam

TÜBA GEBİP*1 (Psychology)

Mehmet Gönen

TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)

Elif Nur Fırat Karalar

TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)

Sarp Kaya

TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)

Nathan Lack

TÜBA GEBİP*1 (Pharma

Alper Uzun

TÜBA GEBİP*1 (Chemistry and Biology Engineering)