TÜBA Award Recipients

2001
Ali Mostafazadeh TÜBA -GEBİP*1 (Mathematics-Physics)
Alphan Sennaroğlu TÜBA -GEBİP*1 (Laser Optics-Physics)
Aylin Küntay TÜBA -GEBİP*1 (Psychology)
Zeynep Aycan TÜBA ENCOURAGEMENT (Psychology)
A.Levent Demirel TÜBA -GEBİP*1 (Chemistry)
2003
Zeynep Aycan TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Psychology)
Alper Demir TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Electrical and Electronic Engineering)
Burak Özbağcı TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Mathematics)
Kamil Yılmaz TÜBA ENCOURAGEMENT (Economics)
2004
Özgür Müstecaplıoğlu TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Physics)
2005
Barış Tan TÜBA GEBİP*1 (Business Administration)
Tolga Etgü TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
2006
İbrahim Halil Kavaklı TÜBA GEBİP*1 (Genetic and Cellular Biology)
Z. Özlem Keskin TÜBA GEBİP*1 (Chemical Engineering)
Alper Kiraz TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Selda Küçükçiftçi TÜBA GEBİP (Mathematics)
Zeynep Aksin TÜBA ENCOURAGEMENT (Business Administration)
2007
Hakan Ürey TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Fikri Karaesmen TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
2008
Alper Erdoğan TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Emre Alkan TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Selva Demiralp Cuda TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Serdar Taşıran TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)
Şuhnaz Yılmaz TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
2009
Bahar Rumelili TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Barış Coşkunüzer TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Erdem Alaca TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Metin Muradoğlu TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
2010
Demircan Canadinç TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Erhan Artuç TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Serdar Kozat TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Tarcan Kumkale TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
2011
Lemi Baruh TÜBA GEBİP*1 (Media and Visual Arts)
Menderes Işkın TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Sinan Ünver TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Emre Alper Yıldırım TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
2012
Gülayşe İnce Dunn TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Kazım Büyükboduk TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Mehmet Sayar TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Nurhan Özlü TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Özgür Birer TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Reşat Bayer TÜBA GEBİP*1 (Political Science)
Seda Ertaç TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Seda Keskin Avcı TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Tevfik Metin Sezgin TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
2014
Önder Metin TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)
2015
Fuat Balcı TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Belgin Şan Akça TÜBA GEBİP*1
Sinem Çöleri Ergen TÜBA GEBİP*1
Tamer Önder TÜBA GEBİP*1
Sedat Nizamoğlu TÜBA GEBİP*1
2016
Şener Aktürk TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Cory David Dunn TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
İlke Öztekin Gillam TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Mehmet Gönen TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
Elif Nur Fırat Karalar TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Sarp Kaya TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)
Nathan Lack TÜBA GEBİP*1 (Pharmachology)
Alper Uzun TÜBA GEBİP*1 (Chemistry and Biology Engineering)
2017
Alptekin Küpçü TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)
Ayşe Koca Çaydaşı TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology)
2018
Nilüfer Zümrüt Aydınoğlu TÜBA GEBİP*1 (Administrative Sciences and Economics)
Tilbe Göksun TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
2019
Umut Aydemir TÜBA GEBİP  (Chemistry)
Mehhmet Cengiz Onbaşlı TÜBA GEBİP (Electrical and Electronics Engineering)
Nükhet Harmancıoğlu Gür TÜBA GEBİP (Business Administration)
2020 
Savaş Taşoğlu TÜBA GEBİP  ((Electrical and Electronics Engineering)
2021 
Gizem Erdem  TÜBA GEBİP  (Psychology)
Gözde Korkmaz TÜBA GEBİP  (School of Medicine)
Emir Salih Mağden TÜBA GEBİP (Electrical and Electronics Engineering)
Erkan Şenses TÜBA GEBİP (Chemical and Biological Engineer)

TÜBA Award Recipients

2001
Ali Mostafazadeh TÜBA -GEBİP*1 (Mathematics-Physics)
Alphan Sennaroğlu TÜBA -GEBİP*1 (Laser Optics-Physics)
Aylin Küntay TÜBA -GEBİP*1 (Psychology)
Zeynep Aycan TÜBA ENCOURAGEMENT (Psychology)
A.Levent Demirel TÜBA -GEBİP*1 (Chemistry)
2003
Zeynep Aycan TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Psychology)
Alper Demir TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Electrical and Electronic Engineering)
Burak Özbağcı TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Mathematics)
Kamil Yılmaz TÜBA ENCOURAGEMENT (Economics)
2004
Özgür Müstecaplıoğlu TÜBA -GEBİP*1 Scholar (Physics)
2005
Barış Tan TÜBA GEBİP*1 (Business Administration)
Tolga Etgü TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
2006
İbrahim Halil Kavaklı TÜBA GEBİP*1 (Genetic and Cellular Biology)
Z. Özlem Keskin TÜBA GEBİP*1 (Chemical Engineering)
Alper Kiraz TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Selda Küçükçiftçi TÜBA GEBİP (Mathematics)
Zeynep Aksin TÜBA ENCOURAGEMENT (Business Administration)
2007
Hakan Ürey TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Fikri Karaesmen TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
2008
Alper Erdoğan TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Emre Alkan TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Selva Demiralp Cuda TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Serdar Taşıran TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)
Şuhnaz Yılmaz TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
2009
Bahar Rumelili TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Barış Coşkunüzer TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Erdem Alaca TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Metin Muradoğlu TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
2010
Demircan Canadinç TÜBA GEBİP*1 (Mechanical Engineering)
Erhan Artuç TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Serdar Kozat TÜBA GEBİP*1 (Electrical and Electronic Engineering)
Tarcan Kumkale TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
2011
Lemi Baruh TÜBA GEBİP*1 (Media and Visual Arts)
Menderes Işkın TÜBA GEBİP*1 (Physics)
Sinan Ünver TÜBA GEBİP*1 (Mathematics)
Emre Alper Yıldırım TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
2012
Gülayşe İnce Dunn TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Kazım Büyükboduk TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Mehmet Sayar TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Nurhan Özlü TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Özgür Birer TÜBA GEBİP*1 (Fundamental Sciences)
Reşat Bayer TÜBA GEBİP*1 (Political Science)
Seda Ertaç TÜBA GEBİP*1 (Economics)
Seda Keskin Avcı TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
Tevfik Metin Sezgin TÜBA GEBİP*1 (Engineering)
2014
Önder Metin TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)
2015
Fuat Balcı TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Belgin Şan Akça TÜBA GEBİP*1
Sinem Çöleri Ergen TÜBA GEBİP*1
Tamer Önder TÜBA GEBİP*1
Sedat Nizamoğlu TÜBA GEBİP*1
2016
Şener Aktürk TÜBA GEBİP*1 (International Relations)
Cory David Dunn TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
İlke Öztekin Gillam TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
Mehmet Gönen TÜBA GEBİP*1 (Industrial Engineering)
Elif Nur Fırat Karalar TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology and Genetics)
Sarp Kaya TÜBA GEBİP*1 (Chemistry)
Nathan Lack TÜBA GEBİP*1 (Pharmachology)
Alper Uzun TÜBA GEBİP*1 (Chemistry and Biology Engineering)
2017
Alptekin Küpçü TÜBA GEBİP*1 (Computer Engineering)
Ayşe Koca Çaydaşı TÜBA GEBİP*1 (Molecular Biology)
2018
Nilüfer Zümrüt Aydınoğlu TÜBA GEBİP*1 (Administrative Sciences and Economics)
Tilbe Göksun TÜBA GEBİP*1 (Psychology)
2019
Umut Aydemir TÜBA GEBİP  (Chemistry)
Mehhmet Cengiz Onbaşlı TÜBA GEBİP (Electrical and Electronics Engineering)
Nükhet Harmancıoğlu Gür TÜBA GEBİP (Business Administration)
2020 
Savaş Taşoğlu TÜBA GEBİP  ((Electrical and Electronics Engineering)
2021 
Gizem Erdem  TÜBA GEBİP  (Psychology)
Gözde Korkmaz TÜBA GEBİP  (School of Medicine)
Emir Salih Mağden TÜBA GEBİP (Electrical and Electronics Engineering)
Erkan Şenses TÜBA GEBİP (Chemical and Biological Engineer)